Koblenz Derneği Fenerbahçe
06 Eylül 2023

Rekorlar kırarak Dünya Şampiyonu olan Fenerbahçeli milli yüzücümüz Kuzey Tunçelli, 800 metrede de Olimpiyat kotası aldı

Koblenz Derneği Rekorlar kırarak Dünya Şampiyonu olan Fenerbahçeli milli yüzücümüz Kuzey Tunçelli, 800 metrede de Olimpiyat kotası aldı

2024 Paris Olimpiyatları öncesinde Türkiye’ye yüzme branşında ilk kotayı kazandıran (1500 metre serbest stil), aynı zamanda Avrupa Gençler Şampiyonu unvanı bulunan milli yüzücümüz Kuzey Tunçelli şimdi de Dünya Gençler Şampiyonu oldu.
 
İsrail’in Netanya kentinde düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda 800 metre serbestte suya giren yüzücümüz Kuzey Tunçelli, elde ettiği 7:48.75’lik dereceyle Dünya gençler şampiyona rekoru kırarak altın madalya kazandı.
 
Kuzey bu derecesiyle 1500 serbestin ardından 800 metre serbest stilde de Olimpiyat A barajını geçmeyi başarırken aynı zamanda 15-16 yaş, 17-18 yaş, 19+ yaş ve açık yaş Türkiye rekorlarının yeni sahibi oldu.
 
Sporun her dalında fark yaratan ve ‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’ unvanını sporcusuna verdiği değerle de ispat eden Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sporcumuzu ve antrenörü Aykut Çelik’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

#OlimpiyatYolundaFenerbahçe